Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březnové zprávičky

7. 3. 2016

   Čas letí jako bláznivý – to je začátek jedné známé písně, který si vždy uvědomím před uzávěrkou nového čísla Lidického zpravodaje. (A to nejen proto, že článek píši na poslední chvíli, ale především proto, že už je za mnou další v těchto časech krásný měsíc života). Já nechytím ho ani vy, tak známá píseň pokračuje. A já si dnes říkám, že není třeba jej chytat nebo bědovat nad tím, co jsem nestihla. Je třeba se dívat dopředu - na věci, které mě, nás, Vás čekají v měsících následujících. A v tom nejbližším to mohou být např. tyto:

Březnový program:

    Každé úterý od 13:00 cca do 16:00 se při kávičce nebo čaji setkávají (už nejen) obyvatelé Oázy v kroužku Klub v Oáze. Finišujeme především přípravou na velikonoční výstavu. Opět připravujeme krásné a zajímavé výrobky především s velikonoční tématikou.

    Velikonoční výstava. Uskuteční se týden před Velikonocemi. Tj. v pátek 18.3. od 10:00 do 19:00 a v sobotu 19.3. od 9:00 do 16:00. Těšíme se na Vás, že si přijdete prohlédnout výtvory nejen naše, ale i dalších šikovných vystavovatelů.

    V neposlední řadě musím zmínit ještě další program, který jsme pro Vás připravili společně s jedním ze zakladatelů Mementa Lidice, a to s Concordii Pax. Jde o 2. setkání z  cyklu *Lidický senior 2016*. Tentokrát bude naším hostem Mgr. Phaneul Osweto Ph.D., zakladatel a vedoucí projektu Afrika Africe, rodák z východoafrického státu Keňa, který působí v Kladně jako farář Církve československé husitské. Pan magistr bude nejenom vyprávět, ale připraví si pro nás i pár fotek formou diapozitivů. Setkání se uskuteční opět poslední čtvrtek v měsíci, tj. 31. března 2016 od 15 hodin.

    Takže Vám všem přeji příjemné zbývající zimní dny i první oficiální dny jarní. Obyvatelé a zaměstnanci Oázy se těší s řadou z Vás na setkání při nějaké akci v Mementu Lidice, o.p.s. v domě „nejen pro seniory“ v naší obci Lidice.

Michaela Indráková