Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červencové zprávičky

2. 8. 2016

    Každý rok má dvanáct měsíců. Který měsíc máte nejraději? Většina školou povinných dětí by nejspíš řekla červenec. „A proč?“ „No protože začínají prázdniny!“ Já bych určitě odpověděla stejně. Sice už řadu let nejsem dítě školou povinné, ale vzpomínky na tyto krásné časy jsou stále živé. A to je asi dobře.

    Takže počátkem července vyhlašuje dvouměsíční prázdniny i kroužek Klub Oáza a cyklus *Lidický senior 2016*. Nicméně už v září se na Vás opět těšíme. A doufáme, že aktivit Mementa Lidice přibude.

    Řada z Vás bude trávit prázdniny na chalupách, vyrazíte na výlety, popř. kratší či delší dovolenou. Možná že však leckdo zůstane po část prázdnin i doma a bude se třeba v klidu věnovat nějakému drobnému či většímu úklidu domácnosti a šatních skříni. Nebo na někoho při balení kufrů na dovolenou ze skříně vypadnou i věci, jež už dávno nepotřebuje. A proč se o tak málo populární věci jako je úklid zmiňuji? Před časem nás opět požádala Diakonie Broumov o pomoc při sběru šatstva a podobných níže uvedených věcí. Řada z Vás se do sbírky v minulých letech zapojila, a proto doufáme, že Vás sbírka osloví i nyní. Věci bychom od Vás rádi vybrali během měsíce září a v říjnu je předali Diakonii. O přesných termínech a časech, kdy budete moci věci do Oázy nosit, Vám dám vědět v zářijovém zpravodaji. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že je dobré o sbírce vědět již s předstihem – počítat s ní a při probírání se šatníkem věci nevyhazovat nebo se třeba sbírkou k úklidu přímo motivovat. 

    Všem pravidelným i náhodným čtenářům tohoto článku přeji krásný začátek prázdnin, hodně odpočinku, příjemných letních dovolenkových dní a hodně sil při třídění potřebných a nepotřebných věcí smiley

Michaela Indráková