Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dubnové zprávičky

18. 4. 2016

    Začalo nejen astronomické jaro, ale už i snad to opravdové. Sluníčko nám svítí, velikonoční výstava i samotné Velikonoce jsou za námi a před námi měsíc duben.

    Jsem ráda, že se i tento poslední čtvrtek v měsíci uskuteční v Oáze letos již 3. setkání z cyklu „Lidický senior 2016“. A tentokrát s hostem, kterého sama znám spíše v opačném gardu. Kdy on je průvodcem a organizátorem, případně skrytým posluchačem vzadu. Na čtvrtek 28. dubna 2016 přijal naše pozvání další významný zástupce z řad osobností úzce spojených s obcí Lidice. Čest besedovat s paní starostkou Veronikou Kellerovou už jsme měli a tentokrát strávíme příjemné odpoledne s ředitelem Památníku Lidice JUDr. Miloušem Červenclem. Povídat si budeme mimo jiné o jeho pracovních začátcích, o cestě do Památníku Lidice, o samotném ředitelování, ale třeba i o tom, jaké to je setkávat se každý týden (možná i každý den) s nějakou více či méně známou a významnou osobností české kultury apod.

    Společnost Concordia Pax (mimo to, že je významným spoluorganizátorem „Lidického seniora 2016“) připravila pro lidické občany další překvapení. A to nabídku zajímavých pobytů pro seniory po celé České republice. Pro lidické seniory a jejich doprovod ještě s 10% slevou oproti běžné nabídce. Když jsme se s partnerem na Internetu dívali na některé nabízené hotely a jejich krásné a atraktivní okolí, nemít tříměsíční miminko, hned balíme batoh či kufry a někam na týden vyrazíme. Doufám, že nabídka osloví i některé z Vás. Více informací o jednotlivých pobytech naleznete v samostatné nabídce a na stránkách http://www.concordiapax.cz či e-mailu info@concordiapax.cz a také každé úterý mezi 13. a 16. hodinou v Oáze, kde v tomto čase probíhá i pravidelný kroužek.
Na závěr mi dovolte poděkovat některým obyvatelům Oázy, paní Nešporové, paní Macháčkové a dalším vystavovatelům za přípravu krásné velikonoční výstavy. Měla jsem (a stále mám) z ní velikou radost. Byla to pro mě (jako pro abstinující organizátorku) letos pastva pro oči a past pro peněženku. Což mi ovšem nevadí, neb nádherné výrobky za lidové ceny mi a mým blízkým udělaly velkou radost a některé stále dělají.

     Všem, kteří si našli čas a chuť se přijít s obyvateli či zaměstnanci Mementa „předvelikonočně“ naladit, na tomto místě mnohokrát děkuji.

    Přeji Vám krásné jarní dny plné sluníčka a klidnou a spokojenou duši.

Michaela Indráková