Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dubnové zprávičky (2017)

9. 4. 2017

    Probudím se v neděli ráno a uvažuji, kolikátého vlastně je. 19. března. Tak to bude Josefa, Anička má 5 a pak – už zítra je zase uzávěrka zpravodaje!

    Nicméně jsem se nepolepšila a psát jsem začala až v pondělí v ne úplně nejlepší zdravotní kondici. No ale co, vezmeme to tedy tentokrát šmahem. Astronomické jaro už nám začalo, počasí je už také trochu vlídnější (i když dnes?) a v Oáze už také máme pravidelný program.

    Každé pondělí od 19 hodin se cvičí, v úterý od 13 hodin se povídá a vyrábí a poslední čtvrtek v měsíci se setkáváme se zajímavým hostem. Letošní první setkání v rámci „Lidického seniora 2017“ bylo setkání velice poučné. Pan Radek Hejret poutavě vyprávěl o uprchlých vězních z Osvětimi, o pochodu, který se na připomenutí této události každoročně chodí apod. Vše bylo provázeno fakty o hrůzách druhé světové války, o koncentračním táboře Osvětim, o osudech tisíců Židů.

    V dubnu se opět setkáme se zajímavým hostem – Mgr. Hayato Josefem Okamurou. Jedná se o bratra známého politika, který pohovoří nejen o sobě, ale o celé jeho česko – japonské rodině. Věříme, že i Vás náš host se zajímavým původem osloví a pobaví.

Text: Michaela Indráková