Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dubnové zprávičky (2018)

1. 4. 2018

Vážení a milí čtenáři,

    Velikonoce (a zejména velikonoční pondělí) jsou v Lidicích každým rokem naprosto úžasné. To, že si je užívají všichni bez rozdílu věku i pohlaví, považuji za malou lidickou raritu. Mé dvě malé holčičky nejsou výjimkou a moc se na Velikonoce těšily. Proto i letos prodloužený velikonoční víkend strávíme doma v Lidicích a na mé rodné Valašsko jsme vyrazili o týden dříve.

    Jsem ráda, že jsme ještě před odjezdem stihli obecní a školkovou akci: „Vítání jara“ v malém parku i na pietním území a navštívili Velikonoční výstavu v Oáze, kterou letos připravily samy účastnice kroužku Klubu Oáza a jejich vedoucí. Obě akce byly povedené a nádherné.  Viděla jsem krásné malé morenky, které děti házely do potoka, ochutnala výborný velikonoční mazanec ze školky a čajík z obecního úřadu, od dcery Jarušky jsem dostala pěknou jarní kytičku, kterou vyráběla s paní učitelkou Barčou ve školce. Břízu uprostřed malého parčíku zdobí krásná malovaná vajíčka, která dodali občané Lidic a děti ze školky. Na výstavě byly k vidění i k zakoupení nádherná malovaná vajíčka, zdobené perníčky, závěsné ovečky na dveře, tradiční pletené hračky a ponožky z vlny, výrobky z pedigu a dárky z korálků či z pravé kůže. 

    Opravdu i přes nepřízeň počasí opět povedené akce v naší obci. Doufám, že si v dubnovém programu také něco vyberete. Třeba i z nabídky Mementa Lidice, o.p.s.   

    Březen nás zaskočil velikými mrazy - věřím, že od dubna to bude lepší a užijeme si krásnějšího a veselejšího počasí. Krásné jarní dny Vám všem!

Michaela Indráková