Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květnové zprávičky (2018)

27. 4. 2018

Vážení a milí čtenáři,

    máme za sebou týden, kdy bylo opravdu „letní“ počasí. Před námi je květen, měsíc, ve kterém všechno rozkvétá. Zpříjemněte si květnové dny i nějakou akcí, kterou bude Memento Lidice ve spolupráci s Concoria Pax či Veřejnou knihovnou Lidice pořádat.

    Program měsíce zahájíme již pravidelným každotýdenním cvičením jógy. Pozor! Kvůli květnovým svátkům bude cvičení ne v pondělí, ale ve středu 2.5. a 9.5. Dále už navážeme na pravidelné pondělní schéma.

    Každé úterý od 15.5. bude také pravidelný kroužek Klub Oáza. Tam si můžete i Vy sami osobně přijít vyzkoušet něco vyrobit a přitom si příjemně popovídat při kávě nebo čaji. Jestli Vás baví háčkování, vyšívání či jiné ruční práce a máte doma nějakou práci rozdělanou, klidně si ji vezměte s sebou a přijďte si jen tak posedět a popovídat.

    V tomto měsíci se také těšíme na návštěvu (nejen) našich nejmenších spoluobčánků. A to při akci v rámci cyklu Setkávání s knihovnou, kterou pořádá Veřejná knihovna Lidice. Loutkoherci z loutkářského spolku „Rakovník Před Branou“ nám přijedou zahrát loutkovou pohádku „O třech čunících“. Před představením, nebo po něm si ještě mohou děti i dospělí vyrobit své vlastní loutky na špejli… Na představení se můžete těšit v úterý 22.5.2018 od 15 hodin.

    Poslední čtvrtek v měsíci bude opět patřit měsíčnímu cyklu *Lidický senior 2018* . Hostem bude Ing. Jiří Eminger, který bude mít přednášku a besedu o Kubě – perle Karibiku. Přijďte si určitě posedět a popovídat. Květnový termín cyklu připadá na poslední den v měsíci tj. 31. 5. 2018, začátek tradičně od 15:00 hodin.

    Stále věřím, že se podaří dohodnout ekumenická bohoslužba na základech lidického kostela, při které bychom se chtěli společně pomodlit za všechny oběti druhé světové války. Bohoslužba případně bude 13.5.2018 od 15 hodin. Za špatného počasí bychom se setkali v kapli a sále v Oáze.

    Proto pokud Vás nejen Ekumenická bohoslužba, ale všechny výše zmíněné akce zajímají, sledujte vývěsky před vchodem do Oázy a před obchodním centrem a taktéž tyto webové stránky Mementa Lidice (www.oazalidice.cz) a obce.

    Závěrem děkuji všem, co čtou tyto řádky a co berou dění v Mementu stejně jako samotnou Oázu jako součást života v obci a přeji Vám příjemné květnové dny, krásně rozkvetlé zahrádky, okolní přírodu, sousedy, ale i vlastní duše a srdce.

Michaela Indráková