Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lednové zprávičky (2018)

28. 12. 2017

Milí čtenáři, 

    pro mě nejkrásnější období v roce – Advent, je za námi, vánoční svátky taktéž a před námi nový rok. Rok 2018. Než se pustím do informací o programu na leden, dovolte mi se ve zkratce ohlédnout za posledními akcemi roku 2017.

    Loňský cyklus „Lidický senior 2017“ jsme zakončili besedou s novou paní ředitelkou Památníku Lidice – Mgr. Martinou Lehmannovou. O tomto milém odpoledním setkání si můžete přečíst v samostatném příspěvku na webových stránkách naší Oázy. Jsem velice ráda, že i v tomto roce bude Concordia Pax ve spolupráci s Mementem Lidice opět tato setkání pořádat. Cyklus Lidický senior 2018 zahájíme tentokrát již v lednu!!! 

    Na čtvrteční besedu s Mgr. Lehmannovou plynule navázala instalace Předvánoční výstavy, která se konala po celý první adventní víkend. Myslím, že se letos vyvedl i první ročník výstavy různě nazdobených vánočních stromků. Mezi stromky bylo vidět i pár háčkovaných domečků, které začaly některé naše babičky z Oázy vyrábět. Do budoucna bychom chtěli vytvořit celou tzv. „Lidickou vesničku“. Za přípravu výstavy děkuji pí Nešporové, pí Macháčkové a téměř všem obyvatelům domu Oáza. Taktéž děkuji všem ostatním vystavovatelům a v nemalé míře především návštěvníkům, bez kterých by výstava neměla vůbec smysl! Děkujeme také za finanční podporu Mikroregionu údolí Lidického potoka. O tom, že byla výstava povedená, se můžete přesvědčit sami na fotografiích na našem webu či na seniori-oaza.cz.

    Poslední letošní akcí v Oáze byl předvánoční oběd s klienty. Je to náš společný „Štědrý den“, který pečlivě a s láskou připravily pí Nešporová a Macháčková. Babičky z Oázy napekly štrúdl a nachystaly drobné dárky, z kterých jsme si jeden či dva náhodně vylosovaly jako veliké překvapení. A jediný náš dědeček nám k vánoční atmosféře vystrojil nádherný stromeček. Ke krásnému odpolednímu setkání přispěla svou účastí také naše milá paní starostka a zejména vystoupení dětí z Mateřské školy Lidice. Moc a moc za něj děkujeme stejně jako za přání, kterým nás děti podarovaly.

    Vánoční besídkou jsme krásně uzavřeli v Mementu Lidice rok 2017 a těším se, že rok 2018 bude minimálně stejně povedený jako ten (v době, kdy čtete tyto řádky) již minulý. 

    Již v lednu otevřeme nový cyklus „Lidický senior 2018“. A to přednáškou Františka Radkovského. Ve své přednášce s obrazovou prezentací nás F. Radkovský seznámí se vzácnou relikvií – Turínským plátnem, jež se stala předmětem zkoumání vědců z nejrůznějších oborů. Jedná se o velice zajímavé téma, tak neváhejte a udělejte si volný poslední čtvrtek v měsíci.

    I nadále, stejně jako v minulém roce, bude probíhat každé pondělí od 19:00 cvičení jógy a jen připomínám, že přidat se můžete kdykoli.

     Od 9. ledna si také přijďte posedět, popovídat a vypít kávu do Klubu Oáza. Každé úterý po obědě (místo lenošení v posteli nebo u televize) od 13 do 15 hodin jste vítání.

    A závěrem ještě jednou přeji hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti, vnitřní pohody a dobré nálady v roce 2018. Ať je pro Vás tento rok ještě hezčí nebo aspoň stejně tak krásný jako ten loňský.

Michaela Indráková