Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopadové zprávičky (2016)

28. 10. 2016

V říjnovém zpravodaji mě velice zaujal a zároveň potěšil úvodník naší zpravodajky LZ Míši Klapalové. Neb i já téměř každý měsíc před dvacátým dnem měsíce (tj. před uzávěrkou čísla) zažívám krušnější chvilky a přemýšlím, jak začít a o čem přesně psát Jsem ráda, že tento měsíc tomu tak není. Tentokrát vím bez váhání, čím chci začít...

Chci Vám všem moc a moc poděkovat, že nejste lhostejní k ostatním lidem, že si vážíte věcí, které máte a jen tak je nevyhazujete do popelnic! Velice mě překvapilo a zároveň potěšilo, že se ve sbírce pro Diakonii Broumov sešlo tolik darů. Tolik pytlů s ošacením, hračkami, nádobím a podobnými užitečnými věcmi jistě udělá potřebným radost. I pánové z Diakonie se při odvozu divili, kolik toho letos je. Přitom často šlo i o zánovní a velice kvalitní věci.

Proto mi dovolte ještě jednou za sebe a snad i za organizátory sbírky všem dárcům mnohokrát poděkovat.

V listopadu se toho bude dít v Mementu Lidice opravdu hodně! Budou pravidelná setkávání v Klubu Oáza, cvičení jógy, svatomartinská mše, dvě výstavy a v neposlední řadě Lidický senior 2016. Ale pěkně popořádku.

Jsem ráda, že se nám podařilo do Oázy po delší přestávce navrátit cvičení. Každé pondělí od 19:00 se v Oáze koná Jóga pro dospělé. Navzdory tomu, že nemáme pravou tělocvičnu s profesionálním zázemím a cvičíme v sále Oázy, tak jde o příjemné „pocvičeníčko, relaxíčko“. Dosavadní ohlasy cvičenců všech generací jsou příznivé a to nás těší. Cvičení je určeno všem, zapojit se může opravdu každý - srdečně zveme.

Dále se v neděli 13. listopadu od 15:00 v Oáze koná tradiční Svatomartinská poutní mše. Po skončení bohoslužeb jsou všichni zváni k posezení u kávy a čaje.

O státním svátku 17. listopadu – Dnu boje za svobodu a demokracii - se budou do Oázy stěhovat kočárky a hračky. Nebojte se, nejedná se o změnu osazenstva nebo zaměření Oázy. To se jenom paní Pernerová/Hanzlíková z Lidic rozhodla zareagovat na četné výzvy sousedů a známých a ráda veřejnosti představí svou soukromou sbírku nádherných retro kočárků a hraček z minulého století. Výstava Retro kočárků a hraček z minulého století bude probíhat od 18. do 20.11.2016.

Poslední čtvrtek v měsíci bude opět patřit měsíčnímu cyklu *Lidický senior 2016* . Hostem tentokrát bude další naše milá sousedka, tentokrát z Oradourské ulice – Slávka Kopecká. Kdo by tuto vždycky pozitivně naladěnou lidickou novinářku, spisovatelku, nakladatelku, cyklistku, „seniorku“ (jak teď o sobě se smíchem říkává) a v neposlední řadě šťastnou babičku neznal? Přijďte si s ní posedět, popít kafíčko a popovídat si o všem, co Vás zajímá… Slávka je rozenou vypravěčkou (což dokazuje ve svých knížkách i pravidelně v rozhlase), takže řeč stát rozhodně nebude.  Setkání se uskuteční 24. 11. 2016 tradičně od 15:00 hodin.

A na Lidického seniora plynule naváže tradiční Předvánoční výstava. Uteklo to jako voda a opět se nám pomalými, ale jistými krůčky blíží čas vánoční. Při vzpomínce na ten loňský mě zahřálo u srdíčka a pevně věřím, že ten letošní bude stejně krásný. Ba ještě krásnější a hlavně pohodovější  A to samé přeji i Vám, proto se nezapomeňte přijít předvánočně naladit, inspirovat se k domácí výzdobě, potěšit své oči, povzbudit svou přítomností a zájmem o práci a výrobky našich seniorů i ostatních vystavovatelů. Prostě se přijďte na výstavu podívat! Pečlivě se na ni i za přispění Mikroregionu údolí Lidického potoka připravujeme v kroužku Klub v Oáze. Výstava bude letos oproti minulým ročníkům prodloužena až do neděle. To znamená, že  25.- 27.11.2016 se budeme těšit s Vámi se všemi na výstavě viděnou.

Takže Vám všem přeji příjemné podzimní dny i začátek adventu a pevně věřím, že se s řadou z Vás setkám při nějaké akci v Mementu Lidice, o. p. s.  - v domě „nejen pro seniory“ v naší obci Lidice.

Michaela Indráková