Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopadové zprávičky (2017)

24. 10. 2017

Vážení spoluobčané, 

    babí léto se nám sice letos více jak o měsíc zpozdilo, ale bylo nádherné. Doufám, že se Vám budou líbit a zaujmou Vás i nějaké listopadové akce v Oáze.

    V listopadu a začátkem prosince se toho bude dít v Mementu Lidice opravdu hodně! Budou se konat pravidelná setkávání v Klubu Oáza, cvičení jógy, svatomartinská mše, dvě výstavy a v neposlední řadě Lidický senior 2017. Ale pěkně popořádku.

    Každé pondělí od 19:00 se v Oáze koná Jóga pro dospělé. Navzdory tomu, že nemáme pravou tělocvičnu s profesionálním zázemím a cvičíme v sále Oázy, tak jde o příjemné „pocvičeníčko“. Náplň cvičení je každý týden jiná, je možné se připojit ke cvičení kdykoliv i docházet nepravidelně. Cvičení je určeno všem, zapojit se může opravdu každý - srdečně zveme. K dispozici jsou zdarma k zapůjčení podložky a deky k relaxaci. Z důvodu konání výstavy Retro kočárků budou naše těla muset 20.11. výjimečně odpočívat, ale to další týden doženeme.

    Dále se v neděli 12. listopadu od 15:00 opět po roce v Oáze koná tradiční Svatomartinská poutní mše. Po skončení bohoslužeb jsou všichni zváni k posezení u kávy a čaje.

    Na tomto místě musím okopírovat odstavec z loňského listopadového zpravodaje, neb pozvání na výstavu Retro kočárků a hraček z minulého století neumím uvést lépe. Snad jen s poznámkou, že kdo na výstavě loni nebyl, o mnoho přišel! Ale může to letos napravit -  opravdu si tuto jedinečnou výstavu nenechte ujít! Máte na to tentokrát celý týden.

    Tedy: „O státním svátku 17. listopadu – Dnu boje za svobodu a demokracii - se budou do Oázy opět po roce stěhovat kočárky a hračky. Nebojte se, nejedná se o změnu osazenstva nebo zaměření Oázy. To se jenom paní Pernerová/Hanzlíková z Lidic rozhodla zareagovat na četné výzvy sousedů a známých a ráda veřejnosti představí svou soukromou sbírku nádherných retro kočárků a hraček z minulého století.“ Výstava Retro kočárků a hraček z minulého století bude probíhat od 18. do 26. 11. 2017. 

    Poslední čtvrtek v měsíci bude opět patřit měsíčnímu cyklu *Lidický senior 2017* . Hostem tentokrát bude paní ředitelka Památníku Lidice Mgr. Martina Lehmannová. Rádi bychom při této besedě představili novou paní ředitelku nejen občanům Lidic a sympatizantům památníku. Besedovat budeme nad tématy týkající se její práce před nástupem do Památníku Lidice i o její nynější funkci. Doufám, že se dostane i na její záliby a na Vaše dotazy. Přijďte si s ní posedět a zeptat se na vše, co Vás zajímá. Setkání se uskuteční poslední listopadový den - 30.11.2017 tradičně od 15:00 hodin.

    A na Lidického seniora opět po roce plynule naváže tradiční Předvánoční výstava. Zdá se mi, že čím jsem starší, tím ten rok uplyne rychleji. Za měsíc tu máme čas Adventu. Já toto období mám asi z celého roku nejraději. Doufám, že Vás opět potěší naše malá předvánoční výstava. Letos bychom v rámci výstavy rádi připravili drobnou novinku – ke zhlédnutí bude několik vánočních stromečků nazdobených v různých stylech. Své stromečky si tak do Oázy přijdou nazdobit např. i děti z MŠ Lidice či z Mateřského centra Lidičky – věřím, že Vás jejich výzdoba zaujme. 

    Letošní výstava bude probíhat stejně jako loni od pátku do neděle. Přesně první adventní víkend (1. – 3.12.). Prostě se přijďte na výstavu podívat! Pečlivě se na ni i za přispění Mikroregionu údolí Lidického potoka připravujeme v kroužku Klub v Oáze. Těšíme se na Vás.

    Takže Vám všem přeji příjemné podzimní dny (možná ještě i s nějakým dnem babího léta) i začátek Adventu a pevně věřím, že se s řadou z Vás setkám při nějaké akci v Mementu Lidice, o.p.s.  - v domě „nejen pro seniory“ v naší obci Lidice.

 Michaela Indráková