Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjnové zprávičky (2016)

21. 9. 2016

Vážení a milí čtenáři,

jsem ráda, že Vám v měsíci říjnu mohu nabídnout spoustu zajímavých akcí, které se budou konat u nás v Oáze. Doufám, že si ze široké nabídky vyberete i Vy, neb tento měsíc jsme připravili ve spolupráci s obcí, knihovnou, sdružením Concordia Pax a vedením Mateřského centra Lidičky program pro ty nejmenší i nejstarší občany Lidic.

Program měsíce zahájíme již pravidelným každotýdenním setkáváním v Klubu Oáza. Tam si za cenu materiálu a drobného vstupného můžete i Vy sami osobně přijít vyzkoušet něco vyrobit a přitom si příjemně popovídat při kávě nebo čaji. Tento měsíc lektorka kroužku připravila výrobu keramických ozdobiček, drobných výrobků z pedigu a stojánků se svíčkou na dušičky. Jestli Vás baví háčkování, vyšívání či jiné ruční práce a máte doma nějakou práci rozdělanou, klidně si ji vezměte s sebou a přijďte si jen tak posedět a popovídat. Nebo pokud umíte vyrobit něco zajímavého a zvládneme to i my, přijďte nám své výrobky ukázat a rádi Vám dáme prostor v některém z dalších kroužků jako lektorům.

V tomto měsíci se také těšíme na návštěvu (nejen) našich nejmenších spoluobčánků. A to při akci „Znáte loutky?“, kterou pořádá Veřejná knihovna Lidice v rámci cyklu Setkávání s knihovnou. Profesionální loutkoherec přijede zahrát loutkovou pohádku „O zlaté rybce“, na kterou naváže svým poutavým povídáním ze světa loutek. Na představení se můžete těšit v úterý 25.10.2016 od 15:00. V minulosti jsem toto představení již jednou zhlédla a byla jsem ohromena!  Vlastní pohádka jednoho herce s nádhernými loutkami a kulisami je sama o sobě kouzelná. Bližší seznámení s loutkami a prací loutkoherce včetně možnosti si loutky vlastnoručně osahat a vyzkoušet je pak doslova třešničkou na dortu. Dozvíme se tolik netušených zajímavostí!

Poslední čtvrtek v měsíci bude opět patřit měsíčnímu cyklu *Lidický senior 2016*. Hostem bude P.ThDr. Gabriel Rijad Mulamuhič, Ph.D., O.Cr. Páter Gabriel je rodilý vypravěč, přijďte si určitě posedět a popovídat. Říjnový termín cyklu připadá na 27. 10. 2016, začátek tradičně od 15:00 hodin.

Stále jsme se ještě nevzdali myšlenky znovuzrození Cvičení pro ženy v Oáze. V tuto chvíli ještě není zcela dohodnutý termín s lektorkou jógy, ale věříme, že co nejdříve se nějaký všem vyhovující najde.

Proto pokud Vás nejen cvičení pro ženy, ale všechny výše a níže zmíněné akce zajímají, sledujte vývěsky před vchodem do Oázy a před obchodním centrem a taktéž webové stránky Mementa Lidice (www.oazalidice.cz) a obce.

Závěrem Vám všem přeji příjemné podzimní dny a těším se s řadou z Vás na setkání při nějaké akci v Mementu Lidice, o. p. s. v domě „nejen pro seniory“ v naší obci Lidice.

Michaela Indráková