Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjnové zprávičky (2017)

3. 10. 2017

Vážení a milí čtenáři,

    jsem ráda, že Vám v měsíci říjnu mohu opět nabídnout zajímavé akce, které se budou konat u nás v Oáze. Doufám, že si ze široké nabídky vyberete i Vy.

    Program měsíce zahájíme pondělním cvičením jógy pro dospělé. Většině účastníků kurzu i nadále nejvíce vyhovují pondělky, proto zůstáváme i po prázdninách u pondělí od 19:00.

    V říjnu se již pravidelně bude konat každotýdenní setkávání v Klubu Oáza. Tam si můžete sami osobně přijít vyzkoušet něco vyrobit a přitom si příjemně popovídat při kávě nebo čaji. Jako tradičně plánujeme uspořádat o času adventním vánoční výstavu, tak pomalu začínáme tvořit věci na ni. Pokud Vás baví háčkování, vyšívání či jiné ruční práce a máte doma nějakou práci rozdělanou, klidně si ji vezměte s sebou a přijďte si k nám jen tak posedět a popovídat. Nebo pokud umíte vyrobit něco zajímavého a zvládneme to i my, přijďte nám své výrobky ukázat, popř. Vám rádi dáme prostor v některém z dalších kroužků jako lektorům.

    Dále opět po roce vyhlašujeme na měsíc říjen sbírku Nepotřebné věci potřebným lidem. Každé pondělí až čtvrtek cca mezi 9. a 17. hodinou můžete celý říjen nosit do Oázy věci, které se Vám či vašim dětem přes léto či po roce před zimou „spraly“ (můj oblíbený výraz, když po čase objevím nějaký hezký kousek ve skříni, do kterého se už nevejdu) nebo se Vám už doma nehodí či se Vám přestaly líbit -  nevyhazujte je a my je na začátku listopadu předáme potřebným lidem.

    Prosím podívejte se na samostatný informační leták, co můžete darovat a v jakém stavu. Nejčastější problém, který se u darovaných věcí vyskytuje, se týká obuvi. Obuv musí být nepoškozená a pořádně svázaná, aby se při transportu boty nerozdělily… Dnes už také není snadné za levný peníz pořídit nový zip, nemluvě o tom, že to už každá hospodyňka neumí (patřím mezi ně bohužel také), proto prosím noste pouze funkčně zapínatelné a nepoškozené zimní oblečení, bundy a kabáty. Nepoškozené by také mělo být spodní prádlo, ponožky, čepice, rukavice, opasky a kabelky. Jinak přiměřené obnošení a drobné poškození nevadí u triček, kalhot, riflí, nočních košilek, pyžamek, utěrek, ručníků, ubrusů a prostěradel. Oproti předcházejícím letům se už nesbírá nádobí, neb velice často utrpělo při převozu.

    Poslední čtvrtek v měsíci bude opět patřit měsíčnímu cyklu *Lidický senior 2017* . A bude to nejsvátečnější setkání, jaké jsme doposud pořádali. Neb 26.10.2017 tomu bude na den přesně 20 let, co byl položen základní kámen domu Oáza. Přesnou hodinu položení se mi zjistit nepodařilo, proto je začátek tradičně od 15:00 hodin. Srdečně zveme všechny, kteří u toho byli, nebo je zajímá, jak to tehdy bylo… Moc Vás srdečně zveme!

    Proto pokud Vás nejen cvičení pro ženy, ale všechny výše a níže zmíněné akce zajímají, sledujte vývěsky před vchodem do Oázy a před obchodním centrem a taktéž webové stránky Mementa Lidice (www.oazalidice.cz) a obce.

    Závěrem Vám všem přeji příjemné podzimní dny a těším se s řadou z Vás na setkání při nějaké akci v Mementu Lidice, o. p. s. v domě „nejen pro seniory“ v naší obci Lidice.

Michaela Indráková