Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zářijové zprávičky (2016)

31. 8. 2016

Milí spoluobčané, čtenáři.

Zdá se Vám stejně jako mně, že prázdniny utekly strašně rychle? Je to až k nevíře, že letní prázdniny (červenec a srpen) trvají stejně dlouho jako třeba říjen a listopad. Ba dokonce o jeden den déle :-) A jako mávnutím kouzelného proutku už je tu opět září. A tak se pomalu budeme vracet k pravidelnému programu v Oáze i my.

Doufám, že jste přes prázdniny pilně dělali pořádek ve skříních, v kuchyňských linkách, botnících či dětských pokojíčkách a donesete v termínech uvedených níže něco do sbírky „Nepotřebné věci potřebným lidem“ pořádané pro Diakonii Broumov. Já se přiznám, že vše co bych chtěla darovat, ještě připraveno nemám, nicméně času k třídění ještě bude dost.

Dále se pomalu začneme scházet každé úterý odpoledne na kroužku nejen pro seniory „Klub Oáza“, kde v září budeme spřádat plány na tvorbu v dalších podzimních a zimních měsících.

Poprázdninovou část cyklu „Lidického seniora“ zahájíme setkáním s hudebníkem Pavlem Šilhavým.

V dlouhodobějších plánech doufáme, že díky aktivitě, dobrovolnictví a zájmu některých našich spoluobčanů zorganizujeme na podzim i nějakou výstavu, společně s knihovnou uspořádáme povídání o loutkách s divadelním představením nejen pro děti a seniory, na začátku adventu tradiční vánoční výstavu a snad se nám podaří najít i nějakou cvičitelku, která by byla ochotná v Oáze předcvičovat, jógu, aerobic či nějaké jiné protahovací cvičení.

Doufám, že v letošním školním roce si cestu do Oázy najde i řada z Vás, neb bychom byli všichni moc rádi, kdyby toto místo sloužilo nejen jako ubytování pro seniory, ale stále častěji i svému druhému účelu, pro který bylo vybudováno - a to k setkávání dobrých lidí. Nejsme pouze domov pro seniory, jak si řada lidí mylně myslí.

Přeji Vám všem krásný konec léta a začátek podzimních dní. Podzim je hra barev, takže barvitě prožívejme jednotlivé podzimní dny i celý náš život…

Michaela Indráková