Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zářijové zprávičky (2017)

2. 9. 2017

Milí spoluobčané a čtenáři!

    Prázdniny už jsou za námi a doufám, že jste je stejně jako já prožili s rodinou a přáteli a užili jste si je každý podle svého gusta. Děti už se pomalu začaly těšit do školy, neb jsou po drobném prázdninovém lenošení lačné po dalším vzdělávání wink a někteří z Vás se jistě zase těší na cvičení jógy, jiní na pokračování Lidického seniora 2017, další na listopadovou výstavu „Retro hraček“ a o Adventu na tradiční vánoční výstavu. A další třeba na nějaké mimořádné akce, které se nám ještě podaří uskutečnit. Také se budeme snažit na přelomu října a listopadu zorganizovat sbírku „Nepotřebné věci potřebným lidem“ pořádanou pro Diakonii Broumov. Takže při podzimním úklidu, vyřazování letního šatstva a předsezónním zkoušení zimního oblečení na sbírku pamatujte a šup s nepotřebnými věcmi do pytle nebo pevné krabice na chvíli do sklepa.

A teď něco málo o již nastávajícím září…

    Není toho zatím mnoho, ale pomalu už vše dáváme dohromady. Jako první akcí školního roku bude v pondělí 4.9. od 19:00 hodin cvičení jógy. Zda se další týdny budeme scházet opět v pondělí a od 19:00, to „probereme, domluvíme“ na tomto prvním cvičení podle Vašich časových možností a možností cvičitelky (proto bude užitečné, když se pravidelní cvičenci první zářijové hodiny zúčastní a budou přítomni diskusi o dalších termínech). Takže ty, co nemohou dorazit, prosím: sledujte naše internetové stránky (www.oazalidice.cz), vývěsku před Oázou nebo naproti nákupnímu centru, popř. se obraťte přímo na mě.

    Dále se pomalu začnou naši senioři scházet každé úterý odpoledne na kroužku nejen pro seniory „Klub Oáza“, kde v září budou společně s lektorkou a případně s Vámi spřádat plány na tvorbu v dalších podzimních a zimních měsících.

    První poprázdninovou část cyklu „Lidického seniora 2017“ zahájíme setkáním s nám již známým hostem majorem Mgr. Janem Blažkem, nemocničním kaplanem v Ústřední vojenské nemocnici. Mgr. Blažek nám mimo jiné slíbil vyprávět o své práci a opět i na kytaru zahrát a společně s Vámi zazpívat známé lidové i zlidovělé písně.

    Doufám, že v letošním školním roce si cestu do Oázy najde stejně jako v letech předcházejících i řada z Vás, protože jak jsem již psala dříve, mám já i zakladatelé Mementa Lidice, o.p.s. radost z toho, že budova Oáza slouží nejen jako ubytování pro seniory, ale i k setkávání dobrých lidí.

Ze srdce Vám všem přeji krásné babí léto. 

Michaela Indráková