Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zářijové zprávičky (2018)

4. 9. 2018

Vážení a milí spoluobčané a čtenáři!

    Prázdniny už jsou minulostí a je tu opět září a s ním i nový školní rok. I u nás v Mementu Lidice skončí prázdninový odpočinek a pomalu se začneme připravovat na předvánoční výstavu i drobnou oslavu výročí otevření domu Oáza a vrátíme se k pravidelnému týdennímu programu. A stejně jako každý podzim bychom Vás i letos chtěli poprosit, abyste podpořili sbírku „Nepotřebné věci potřebným lidem“ pořádanou pro Diakonii Broumov. Prosím věnujte pozornost samostatnému informačnímu letáku s údaji, jaké věci a v jakém stavu darovat. Nejčastěji se u darovaných věcí vyskytuje problém s obuví. Obuv musí být nepoškozená a pořádně svázaná, aby se při přepravě boty nerozdělily.

    Nevím jak Vy, ale já už se těším, jak na pravidelném cvičení jógy opět potrápím své tělo, které přes prázdniny dost zlenošilo. Cvičit začneme již v pondělí 3.9. od 19:00 hodin.

    První poprázdninovou část cyklu „Lidického seniora 2018“ zahájíme přeloženým setkáním z června - a to s hercem, dabérem, vypravěčem, scénáristou a především dobrým sousedem a kamarádem z Lidic – Michalem Zelenkou. Konat se bude v mimořádném termínu i čase – a sice již ve čtvrtek 20.9. od 17:00. Michal nám přečte i úryvek ze své oblíbené knížky a zodpoví všechny Vaše i naše dotazy.

    Dále se pomalu začnou naši senioři scházet každé úterý odpoledne na kroužku nejen pro seniory „Klub Oáza“, kde si navzájem ukážou, čemu se věnovali přes prázdniny a budou spřádat plány na tvorbu výrobků na předvánoční výstavu. V letošním školním roce budou mít možnost senioři také potrénovat svou paměť, zahrát si společně nějaké společenské hry či vymalovávat mandaly.

    Doufám, že i v letošním školním roce si cestu do Oázy najdete i Vy, protože mám stejně jako zakladatelé Mementa Lidice, o.p.s. radost z toho, že budova Oáza slouží nejen jako ubytování pro seniory, ale i k setkávání dobrých lidí.

    Ze srdce Vám všem přeji krásný konec léta a začátek podzimu.

Michaela Indráková