Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjnové zprávičky

30. 10. 2015

 

Vážení a milí čtenáři,

    jsem ráda, že po přenádherném koncertu chlapeckého pěveckého sboru z Brém (dovolte mi ještě jednou na tomto místě mnohokrát poděkovat všem účinkujícím i divákům za pro mě nezapomenutelný zážitek) a příjemném posezení při kávě a čaji s paní starostkou Veronikou Kellerovou v měsíčním cyklu *Lidický senior 2015*, nás i v měsíci listopadu čeká řada zajímavých akcí. Doufám, že z široké nabídky si vyberete i Vy.

    Program měsíce zahájí akce, kterou pořádá Veřejná knihovna Lidice, a to v rámci cyklu Setkávání s knihovnou. Opět po roce nám bude o svých zajímavých cestách vyprávět Lenka Martínková, která letos navštívila Arménii. 

    Dále v neděli 15. listopadu od 15:00 bude tradiční Svatomartinská poutní mše. Po skončení bohoslužeb jsou všichni zváni k posezení u kávy a čaje.

    Poslední čtvrtek v měsíci bude opět patřit měsíčnímu cyklu *Lidický senior 2015* . Jedná se o závěrečné setkání tohoto cyklu. Hosty listopadového termínu budou hosté z předcházejících setkání. Listopadový termín cyklu připadá na 26. 11. 2015, začátek tradičně od 15:00 hodin.

    Nechce se tomu ani věřit, ale už se nám zase po roce přibližuje čas vánoční a především adventní, který se snažím snad stejně jako Vy užívat v klidu a pohodě. Letos pro mě bude jistě výjimečný a nezapomenutelný. S časem Adventu je spojena již tradiční vánoční výstava, kterou letos pořádáme, stejně jako vloni, v pátek a sobotu před první adventní nedělí. Těšíme se, že společně s Vámi tak zahájíme přípravu na nejkrásnější svátky roku. Pečlivě se na ni připravujeme v kroužku Klub v Oáze. Letos i za přispění grantu z Mikroregionu údolí Lidického potoka.

    Všechny výše a níže zmíněné akce, popř. akce nové, se Vám budeme snažit ještě připomenout na letácích visících u pošty, ve vývěsce před obchodním centrem a na webových stránkách Mementa Lidice (www.oazalidice.cz) a obce.

    Takže Vám všem přeji příjemné podzimní dny a těším se s řadou z Vás na setkání při nějaké akci v Mementu Lidice, o. p. s. v domě „nejen pro seniory“ v naší obci Lidice.

Ing. Michaela Indráková, ředitelka Memento Lidice, o. p. s.